PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


13.01.2020, 15:15  Rozmaitości
wstecz

Hugh Laurie w nowym serialu HBO "Avenue 5"


W poniedziałek 20 stycznia w HBO oraz HBO GO zadebiutuje nowy serial komediowy, którego główną gwiazdą będzie Hugh Laurie. Popularny doktor House wcieli się w postać Ryana Clarka, pewnego siebie i czarującego kapitana luksusowego kosmicznego wycieczkowca Avenue 5.

Akcja serialu "Avenue 5" rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości. W świecie, w którym coraz prężniej rozwija się turystyka kosmiczna, a podróże po Układzie Słonecznym generują miliardy dolarów zysku. Twórcą i pomysłodawcą produkcji jest Armando Iannucci, scenarzysta nominowany do Oscara za film "Zapętleni" z 2009 roku. Na jego koncie są również takie produkcje jak "Śmierć Stalina" czy serial "Figurantka".


Obok Lauriego w "Avenue 5" zobaczymy też Josha Gada (w roli miliardera Hermana Judda, który firmuje swoją twarzą i nazwiskiem spółkę Avenue 5), Zacha Woodsa (jako Matta Spencera - szefa działu obsługi klienta), Rebeccę Front (w roli obdarzonej silną wolą pasażerki Karen Kelly), Suzy Nakamurę (w roli Iris Kimury, prawej ręki Judda), Lenorę Crichlow (zagra inżynierkę Billie McEvoy), Nikki Amukę-Bird (w roli Rav Mulcair, szefowej centrum kontroli misji) oraz Ethana Phillipsa (zagra Spike'a Martina, entuzjastę aeronautyki i byłego astronautę).


Premiera serialu HBO "Avenue 5" odbędzie się w HBO i HBO GO 20 stycznia. W serwisie HBO GO pierwszy odcinek dodany zostanie nad ranem, na antenie HBO pojawi się o godzinie 21.10. Kolejne odcinki będą emitowane co tydzień o tej samej porze. (PAP Life)


kal/ gra/


Załączniki
BRITAIN CINEMA
epa04753724 British actor Hugh Laurie arrives to the European premiere of 'Tomorrowland: A World Beyond' in Leicester Square in London, Britain, 17 May 2015. The movie opens across British theaters on 22 May. EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.