PAP life
Użytkownik:
Hasło:
Kontakt z redakcją


14.02.2020, 06:06  Rozmaitości
wstecz

Najciekawsze walentynkowe propozycje Netfliksa


Co obejrzeć 14 lutego na Netfliksie? Zakochani mogą wybierać w szerokiej ofercie platformy streamingowej, która proponuje znacznie więcej walentynkowych atrakcji niż kina. Znajdzie się tutaj zarówno nieśmiertelną klasykę, jak i tytuły aspirujące do miana walentynkowych evergreenów. Oto nasze propozycje walentynkowych seansów.

"Pamiętnik", reż. Nick Cassavetes Na początek walentynkowa klasyka, o której 14 lutego pamięta każdy. A my przypominamy, że "Pamiętnik" na podstawie książki Nicholasa Sparksa można obejrzeć także na Netfliksie. W "Pamiętniku" znajdzie się właściwie wszystko, co jest potrzebne w romantycznym melodramacie. Wielkie uczucie, chorobę, wojnę oraz miłość, której nie są straszne bariery społeczne. Ona bogata, on biedny - tak się to zaczyna. A w bonusie Ryan Gosling z brodą.


"Lagaan: Dawno temu w Indiach", reż. Ashutosh Gowariker "Lagaan" to film, który może pogodzić oczekiwania jej i jego. Ona znajdzie tu miłość i zakazany romans, który może przeszkodzić tej miłości. On - emocjonujący sportowy dramat, który trzyma w napięciu do samego końca. Film z bollywoodzkim gwiazdorem Aamirem Khanem to jedna z najlepszych produkcji, jakie powstały w Indiach. Nie wierzycie nam? Uwierzcie nominacji do Oscara dla najlepszego filmu zagranicznego i obecności na liście "50 filmów, które trzeba zobaczyć przed śmiercią" sporządzonej przez brytyjski kanał "Channel 4".


"To właśnie miłość", reż. Richard Curtis I jeszcze jedna oczywistość. Film, który z powodzeniem plasuje się na szczytach zarówno listy najlepszych filmów na walentynki, jak i najlepszych filmów na Boże Narodzenie. Wzorzec z Sevres komedii romantycznej. Wielowątkowa opowieść o wszystkich obliczach miłości, rozgrywająca się na przestrzeni kilku tygodni przed świętami Bożego Narodzenia. Wypełniona po brzegi brytyjskim gwiazdami i rozbrzmiewająca dźwiękami "All You Need Is Love" grupy The Beatles oraz "Christmas Is All Around" Billy'ego Macka.


"Wichry namiętności", reż. Edward Zwick Brad Pitt w roli Tristana nigdy wcześniej, ani nigdy później, nie był tak romantyczny jak tutaj. Z rozwianym długim włosem i spojrzeniem, od którego miękną kolana Julii Ormond. Problem w tym, że grana przez nią Susannah pojawia się w rezydencji pułkownika Ludlowa (Anthony Hopkins) jako narzeczona młodszego brata Tristana. Oto początek historycznej epopei rozgrywającej się na malowniczych terenach Montany uwiecznionych na nagrodzonych Oscarem zdjęciach Johna Tolla.


"O północy w Paryżu", reż. Woody Allen Po wodospadach łez wylanych przy okazji seansu "Wichrów namiętności" pora na dużo lżejszą propozycję. Oto historia scenarzysty Gila zagubionego u boku swojej snobistycznej narzeczonej wyznającej kult pieniądza. Dla Gila ważniejsze są zupełnie inne wartości, o czym przekonuje się w trakcie wakacji w Paryżu. Niespodziewanie przeniesiony zostaje w czasie do lat dwudziestych ubiegłego wieku, gdzie spotyka największe osobowości ówczesnego Paryża. Najlepszy (i najbardziej przystępny) film Woody'ego Allena w ostatnich latach.


"Między słowami", reż. Sofia Coppola Tętniące dźwiękami i neonami współczesne Tokio staje się tłem dla niespodziewanego romansu podstarzałego aktora (Bill Murray) i młodej Charlotte (Scarlett Johansson). Oboje cierpią na bezsenność, a także zmagają się z osobistymi dylematami. On przechodzi kryzys wieku średniego, ona nie jest pewna przyszłości swojego małżeństwa. Wyruszają w podróż ulicami nocnego Tokio, którą zakończy jeden z najbardziej intrygujących szeptów w historii kina.


"Tamte dni, tamte noce", reż. Luca Guadagnino On jest 17-latkiem, który spędza wakacje w posiadłości rodziców w Północnych Włoszech. Ma na imię Elio (Timothee Chalamet). On jest 24-letnim studentem ojca Elio, który przyjeżdża tu, by pomóc w pracy naukowej. Ma na imię Oliver (Armie Hammer). Gorące włoskie lato sprzyja romansowi, który kwitnie w trakcie rowerowych przejażdżek po rajskiej okolicy. Potem jest słynna scena z brzoskwinią oraz poruszające zakończenie. Propozycja dla bardziej otwartych na świat widzów.


"Zakochany bez pamięci", reż. Michel Gondry Jeden z najbardziej zasłużonych laureatów Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny w historii. Napisany przez Charliego Kaufmana "Zakochany bez pamięci" opowiada historię rodzącego się związku Joela (Jim Carrey) i Clementine (Kate Winslet). Cóż w tym niezwykłego? Otóż oboje już kiedyś byli parą, ale o tym nie pamiętają. Wszystko za sprawą procedury wymazującej wspomnienia, której wcześniej się poddali.


"Wiek Adaline", reż. Lee Toland Krieger I jeszcze jedna propozycja łącząca romans z kinem science-fiction. W wyniku tragicznego wypadku samochodowego tytułowa Adaline (Blake Lively) przestaje się starzeć. Uwięziona w ciele 29-latki szybko orientuje się, że nie będzie mogła żyć tak jak do tej pory. A to oznacza również, że została skazana na samotność. Mimo to pewnego dnia, kilkadziesiąt lat po wypadku, postanawia zaryzykować i dać szansę miłości. Nie spodziewa się jednak, że los zgotował jej jeszcze jedną niespodziankę.


"Zakochany Szekspir", reż. John Madden Spieszcie się z seansem, bo film Maddena zniknie z Netfliksa już 15 lutego! Dla wielu "Zakochany Szekspir" to jedno z największych nieporozumień w historii Oscarów (13 nominacji, Oscar dla najlepszego filmu roku). Nie dla wszystkich! Oparty na prostym, ale chwytliwym pomyśle, a także - co ważne - umocowany w realiach historycznych, opowiada historię pochodzącej z bogatego domu Violi (Gwyneth Paltrow). W przebraniu chłopaka Viola dołącza do obsady teatru, w którym wkrótce premierę będzie miała sztuka Szekspira "Romeo i Julia". Jej autor (Joseph Fiennes) zakochuje się ze wzajemnością w Violi, co szybko nastręcza im wiele problemów. (PAP Life)


pba/ moc/


Załączniki
TURKEY MEDIA ONLINE CONTENT REGULATION
epa07753663 A woman browses titles on Netflix platform at Turkish traditional cafe in Istanbul, Turkey, 02 August 2019. According to media reports, a Turkish regulation gave authority to the Turkish Radio and Television Supreme Council (RTUK) to regulate and monitor sound and visual broadcasting, including online streaming services like Netflix, other contents shared on social media platforms, and online news outlets on a regular basis. EPA/SEDAT SUNA Dostawca: PAP/EPA.

Copyright © PAP SA 2012 Materiały redakcyjne, fotografie, grafy, zdjęcia i pliki wideo pochodzące z serwisów PAP stanowią element baz danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A z siedzibą w Warszawie, i chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Z zastrzeżeniem przewidzianych przez przepisy prawa wyjątków, w szczególności dozwolonego użytku osobistego, ich wykorzystywanie dozwolone jest jedynie po zawarciu stosownej umowy licencyjnej. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.